Jak dodawać lokalizacje?

Kiedy już dostaniesz od nas swoje dane autoryzacyjne i zalogujesz się do panelu administracyjnego z uprawnieniami edytora, możesz wprowadzać informacje w dwóch wariantach – jako nową lokalizację (miejsce) lub jako kolejną akcję (wydarzenie) przypisaną do już wcześniej zdefiniowanej lokalizacji.

Jak wiadomo wydarzenia dzieją się w różnych miejscach ale często zdarza się też, że jakaś lokalizacja jest szczególnie bogata w wydarzenia. Dlatego baza danych dotycząca lokalizacji została tak pomyślana, żeby nie dublować miejsc. To oznacza, że chcąc wybrać jakiś punkt do gry nie wystarczy wybrać miejsce, trzeba jeszcze sprawdzić i wybrać wydarzenie z tym miejscem związane - często będzie tylko jedno, ale nierzadko będzie to lista kilku wydarzeń. Nasze oprogramowanie poda ci krótką informację o wydarzeniach z listy, umożliwi ci też podgląd materiałów audio, wideo i fotografii oraz umożliwi dodanie zadań sprofilowanych dla twoich harcerzy.

Jeżeli widzisz na liście lokalizacji obiekt lub miejsce, które pojawia się w przygotowanych przez ciebie materiałach – nie dubluj go, kliknij i dodaj swoje akcje (wydarzenia).

Dodawanie nowego miejsca (lokalizacji):

  • podaj nazwę miejsca – może to być adres lub nazwa charakterystycznego obiektu, przy czym pamiętaj żeby podać też nazwę miasta, bo docelowo projekt ma objąć całą Polskę (przynajmniej)

  • podaj współrzędne geograficzne – najłatwiej chyba jest odczytać je z Google Maps

  • dodaj krótki opis miejsca lub obiektu, ale opis „krajoznawczy”, nie związany z twoimi materiałami historycznymi

  • możesz, ale nie musisz dodać zdjęcie miejsca lub obiektu

 

Dodawanie akcji (wydarzeń) – jeżeli wpisałeś nowe miejsce albo jest już na liście wcześniej wpisanych:

  • w formularzu miejsca jest pasek „Akcje” i przycisk „Dodaj” - kliknij na przycisk

  • wpisz nazwę akcji (wydarzenia)

  • wstaw opis akcji (wydarzenia) – jeśli masz nagranie, opis może być krótki, tak żeby było wiadomo o co chodzi, jeśli nagrania nie masz, opis musi zawierać pełny opis zdarzenia

  • możesz, ale nie musisz dodać zdjęcie, nagranie audio lub wideo

  • możesz ale nie musisz wpisać jakieś zadanie związane z tym wydarzeniem, przy czym grupa I oznacza zadanie dla harcerzy młodszych, a grupa II dla harcerzy starszych

 

Ważne jest to, że możesz edytować i zmieniać tylko swoje wpisy – jeżeli zauważysz błąd w cudzym wpisie dotyczącym miejsca lub akcji napisz do nas maila :)

 

Powered by QuickCMS